Profesyonel Boya Ustası

EPOKSİ SU YALITIMI

EPOKSİ SU YALITIMI

Apartmanlarda, özellikle kot altı mekanlarda, havuzlarda, teraslarda, çatılarda ve daha bir çok yerde karşılaşılan en büyük sorunlar; yağan yağmur ve/veya kar sularının teras veya balkon zeminlerinden, köşelerden sızdırma yaparak mekanı harap etmesi ya da havuzlarda umulmadık bir yerden sızdırma yaparak havuz mekaniğinin bozulması, zeminde sızdırmanın büyümesiyle önü alınamayacak çatlakların oluşması gibi durumlardır.

Başta küçük gibi görülen çatlaktan sızıntılar ileride büyük problemlerin habercisi olmaktadır. Bu tür durumlarda su sızdırmazlık özelliği ile ön plana çıkan malzemeler ile yüzey kaplanarak tüm bu durumlardan kurtulunabilir. Bu maddelerin başında yapışkan ve birleştirme özelliğine sahip, derzsiz ve tek parça halinde işlenebilen ve enjeksiyon yöntemi ile de birçok yüzeye uygulanabilen epoksi ve/veya poliüretan zemin kaplama malzemeleridir.

Müşterilerimizden gelen sorulardan bir tanesi epoksi boya su geçirir mi yapısı gereği % 100 su izolasyona çözüm lan bu uygulama suyu aşağıya vermeden üzerinde tutar ve sızıntıları engeller, uygulanacak zeminin durumuna göre yapım ayrıntıları vardır bunlar iç mekan ve dış mekana göre değişim gösterirler. Su izolasyonu yaparken neye dikkat etmek gerekir en önemli soru aslın da budur. Zeminde suyu kesmenin en etkili şekli epoksi sürme değil kaplama olmalıdır.

İzolasyon Amaçlı Epoksi Nasıl Yapılır?

İzolasyon amaçlı uygulanacak olan epoksi kaplama zemine uygulama aşamaların da en önemli aşama zemindeki uygulamayı etkileyecek olan etkenlerin giderilmesi ile başlanır bunlar zemindeki kopmaya hazır şap, yağ, gibi yapışmaya engel olacak tüm olumsuzlar kaldırıldıktan sonra zemin pürüzlendirilip astarlanır ve uygulama bu şekilde başlar, daha sonrası kumlama yapılır ve kurutularak üzeri tekrardan silinir ve ara kat uygulamaya geçilir. Burada bir uygulama daha yapılır bu uygulama duvar kenarları ve giderlerin pahlanarak sızıntı engellenir pah yaparken kenarlara pah bandı yardımı ile yarım ay şeklinde yapılarak son kat uygulamaya geçilir son kat uygulama zemine uygulandıktan sonra kurumaya bırakılarak işlem tamamlanır zemine uygulanan epoksi boya 7 gün geçtikden sonra suya ve temizlik maddelerine dayanımı artmakta bu yüzden 7 gün suya karşı epoksi kaplama yı korumak gerekir 7 günden sonra itfaiyeyi çağırın su basın bir damla alta kaçırma yapmaz bu sadece iç mekanlarda olan yalıtım için aşağıda dış mekanlarda kullanılan yalıtım malzemesi ve aşamaları yazacağım

Dış Mekanda Kullanılan Epoksi Yalıtım Malzemesi

Dış mekanlarda teras ve kış bahçesi gibi alanlarda aşağı kaçan suyu kesmek için müşterilerimiz arayışa girerler ne yazık ki bu arayışı havalar yağmurluyken yaparlar sizlere şu konuda kesin ve net bir şey yazacağım epoksi ya da poliüretan kaplama yapılacak alan kesinlikle kışın ya da yağmur yağdıktan sonra değil yazın ve beton tamamen nemini attıktan sonra yani kuruduktan sonra yapılması gereken bir uygulama şunu da belirteyim duvardan gelen bir kaçağı ise yağmur yağarken yani duvar şıkır şıkır akarken yapılan bir uygulama ise poliüretan enjekte bu malzeme duvar delinir ve kama çakılır ve poliüretan makine yardımı ile buradan içeri basılır bu malzeme özelliği suyu iter ve nereden geliyorsa oradan dışarı taşarak orada donma yapar sadece bu uygulama su gelirken yapılır, Malzemenin yapısı gereği kaplama olmaması sadece çatlak ve su yollarına sızarak orada şişme yapar ve keser zeminlerde ise kesinlikle uygulanacak alan kuru ve nemsiz olmalı bu şartlar oluştuktan sonra ise yukarıda yazdığım her şey gibi zemine uygulama yapılır sadece ara kat ve son kat dış mekan olduğu için poliüretan ve  akrilik boya malzemesi kullanılır.

Su yalıtım sistemleri ile ilgili uygulamaları uzmanından dinlemek için hemen iletişim numaralarımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Size uygun seçenekleri, profesyonel ekipler aracılığı ile en kaliteli ürün ve işçilikle alabileceğiniz hizmetleri sunduğumuzdan dolayı gururluyuz.

Hemen Ara: 0535 370 42 08
× Bize Yazın