Profesyonel Boya Ustası

Alçıpan Sistemleri

Alçıpan Sistemleri

ALÇIPAN BÖLME DUVAR

Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar, Alçıpan ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler. Elektrik ve su tesisatını gizleme olanağı vererek eşsiz bir çözüm sunar.Alçıpan’ ın ph değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez. Alçıpan yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en basit Alçıpan duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır .Alçıpan esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz. Alçıpan hafiftir, 1m boyaya hazır Alçıpan bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir. Alçıpan Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.

ALÇIPAN BÖLME DUVAR SİSTEMİN AVANTAJLARI

Kolay ve hızlı montaj sağlar, Ekonomiktir, minimum malzemeyle işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar, Binanın deprem riskine karşı yükünü hafifletir, Mükemmel ısı ve ses yalıtımı sağlar, Tesisat elemanlarını ve diğer görünmesi istenmeyen sistemleri rahatça gizler, Nefes alıp verir, ortamın nemini dengeler, Bakteri üretmezMinimum masraf ve uygulama kolaylığı sağlar.

ALÇIPAN BÖLME DUVAR UYGULAMA TEKNİĞİ

Bölme duvarın yapılacağı yer çırpı ipi yardımıyla tabanda işaretlendikten sonra, duvar çizgisi şakülle tavana taşınır. Duvar C profillerinin sayısı 60 cm aks aralığına göre hesaplanır. Taban ve tavana DU profilleri, yan duvarlara ise DC profilleri, dübel+vida kullanılarak 60 cm aralıklarla tespit edilir. Dikme olarak kullanılacak olan DC profiller 60 cm aks aralıkları ile DU profilleri arasına yerleştirilir. Alçıpanlar DC profillere 25 mm’lik borazan vidalarla 25 cm aralıkla tespit edilir. Arka yüzün montajına yarım alçıpanla başlanarak iki yüzdeki derzlerin karşılıklı gelmemeleri sağlanır. Alçıpan ek yerlerine derz bandı çekildikten sonra aynı yerlere derz dolgu alçısı uygulanır. Duvarlar saten alçı uygulamasına ve diğer dekoratif uygulamalara uygun şekilde teslim edilir.

ALÇIPAN BÖLME DUVAR UYGULAMALARINDA KULLANILAN PROFİLLER

DUVAR U PROFİLİ : Bölme duvarın yapılacağı yer çırpı ipi yardımıyla tabanda işaretlendikten sonra, duvar çizgisi şakülle tavana taşınır ve DU Profilleri Taban ve Tavana dübel+vida ile sabitlenir.

DUVAR C PROFİLİ : 5 cm./7,5 cm/10 cm genişliğinde 3 tiptir.Duvarda istenilen kalınlığa göre bu 3 boyuttan biri seçilir. Çift yöne gelecek Alçıpanı da hesaba katarsak bu durumda en ince duvar kalınlığı 7,5 cm. En kalın ise 12,5 cm.dir.

DELİKLİ KÖŞE : Alçıpan bölme duvarların,kolon ve kirişlerin köşesinde düzgün bir köşe oluşturmak için kullanılır.

ALÇIPAN DUVAR GİYDİRME

Alçıpan duvar giydirme sistemleri ile tuğla, betonarme, brüt beton, briket, taş vb. malzemelerden oluşan duvarlara uygulanabilir. Mevcut duvarların restore edilmesinde, tesisatların gizlenmesinde, mekansal tasarımlarda vb. kolaylıkla kullanılabilir. Özellikle dıştan ısı yalıtım sistemi uygulanmamış veya yeterli düzeyde olmayan binalarda, ısı yalıtımının doğal olarak da enerji tasarrufunun sağlanmasında etkili bir uygulamadır. Bu sayede TS 825’e uygun ısı yalıtımı ve yangının dayanım talepleri hızlı ve kolay bir şekilde sağlanmış olur. Sadece ısı yalıtımında değil, aynı zamanda dış duvarların ve iki mekan arasındaki ses yalıtımının arttırılması amacı ile kullanılmaktadır. Duvar giydirme sistemleri, kuru yapı sistemi olması sebebi ile; hızlı, kuru, kolay ve en az malzeme kullanımı sayesinde ekonomiktir. Yüzey kalitesi olarak, üzerine uygulanacak son kat uygulamaları kusursuz, dalgasız ve hatasız olacaktır.

ALÇIPAN DUVAR GİYDİRME’nin ÖZELLİKLERİ
Hızlı, pratik ve kuru uygulaması sayesinde tesisatın montajına yangın, ses ve ısı izolasyonuna uygun sistemiyle, tasarımda esneklik ve tasarruf sağlar.

Bodrum katlarda tesisat borularının üzeri giydirme duvarla kolayca kapatılarak göze hoş görünmeyen ayrıntılar ortadan kaldırılabilir

Tuğla, betonarme, brüt beton, briket, taş vb. malzemelerden oluşan duvarlar, araya gerekirse yalıtım malzemesinin de eklenmesiyle, Alçıpan ile kaplanabilmektedir.

Alçı sıva uygulamasına gerek kalmadan düzgün ve son kat uygulamalara hazır yüzeyler elde edilir.

Tesisat elemanlarını ve diğer görünmesi istenmeyen sistemleri rahatça gizleyebilen bir sistemdir.

Binanın deprem riskine karşı yükünü hafifleten bir sistemdir.

Isı ve ses yalıtımı yapılabilmesine imkan verir.

Çok çabuk ve kolay monte edilebilir.

Alçı Sıva Uygulaması Konu ile alakalı olarak daha fazla bilgi ve detay için siz de hemen firmamızla iletişime geçin ve buna bağlı olarak da firmamızın kalitesini görün. Bizimle çalıştığınız için asla pişman olmayacağınızı da sizlere hatırlatmakta oldukça fayda görmekteyiz.

Hemen Ara: 05332042734
Bize Yazın